کتابخانه لیلا مهر وشنام دُرّی

💢 به مناسبت تولد یک‌سالگی کتابخانه روستای وشنام دری

💢 به مناسبت تولد یک‌سالگی کتابخانه روستای وشنام دری

با عشق شروع شد؛ با عشق ادامه یافت؛ با عشق جلو رفت. با عشق فصل بهاری را که اولین روزش دوم تیر بود شروع کردیم. نه مکانی بود نه کتابی. فقط دغدغه‌اش ذهنم را بی‌تاب کرده بود. راهنمایی نداشتم و نمی‌دانستم از کجا شروع کنم و پیش چه کسی بروم.

شروع کردم به نامه‌نگاری اداری تمام درهای بسته را زدم، اما کسی صدایم را نشنید و جواب نداد. تا اینکه با مشورت دوستانی همدل، کارم را با چند کتاب که توسط نویسنده‌ها فرستاده شده بود شروع کردم.

خیلی با عشق فعالیت‌ها را انجام دادم تا اینکه دیدم روز به روز عاشقان و تشنگان کتاب بیشتر و بیشتر می‌شوند. با یک اتاق کوچک که فرسوده و خراب بود ما رنگ‌آمیزی آن را شروع کردیم و فعالیت‌هارا با شوق و اشتیاق انجام می‌دادیم و در صفحات مجازی منتشر می‌کردیم. تا اینکه با همکاری دوستان، این کلبه را تجهیز کردیم.

قبل از این یک سال، در روستا نه هوشنگ مرادی کرمانی‌ای داشتیم نه مصطفی رحماندوستی، نه علی اصغر سیدآبادی‌ای، نه طاهره ایبدی، نه فریبا کلهری، نه مریم اسلامی‌ای، نه شیوا مقانلویی، نه نسیم نوروزی‌ای و نه عباسعلی سپاهی‌ای. ولی امروز در روستا همه این نویسندگان را داریم. با کتاب‌های آنها عشق می‌ورزیم و یاد می‌گیریم.

هنوز چند ماه از فعالیت‌ها نگذشته بود که در جشنواره ششمین دوره مروجان کشور با تشویق دوستان شرکت کردم. به‌عنوان نامزد مروجان کشور انتخاب شدم و همچنین روستای وشنام دری به‌عنوان نامزد ششمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب انتخاب شد و پنج نفر از کتاب‌خوانان روستا به‌عنوان نامزد پویش کتاب در خانه، در آخر دو نفر از پنج نفر به‌عنوان کتاب‌خوان برتر از استان سیستان و بلوچستان در کشور برتر شدند.

امروز بر خود می‌بالم در مدت یک سال فعالیت‌های کتابخانه روستای وشنام دری در کشور دیده شدند و فعالیت‌هایم به بار نشسته‌اند. چون با عشق شروع کردم با عشق ادامه خواهم داد.

عبدالقادر بلوچ وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *