کتابخانه لیلا مهر وشنام دُرّی

دختری که به عشق کتاب سی کیلومتر را طی می کند.

تا روز جمعه لحظه شماری می کند و همیشه به پدرش می گوید چند روز دیگر مانده تا جمعه که بروم به کتابخانه؟
این شوق و علاقه کسی نیست جز فاطمه جدگال که روز های جمعه ۳۰ کیلومتر فاصله شهر چابهار تا کتابخانه عمومی و ترویج کتابخوانی لیلامهر روستای دوستدار کتاب یعنی وشنام دری را طی می کند و خودش را به برنامه های هنر و کتابخوانی کتابخانه می رساند.طی کردن این مسیر با همه سختیهاش نشان از شوق و علاقه فاطمه به اموختن دارد. او به روستا می آید تا بیاموزد، با نویسندگان ارتباط برقرار کند و خود را یک کتابخوان حرفه ای در جامعه معرفی کند و قطعا با این پشتکار همین طور خواهد شد. این روز ها را در دفتر یادداشت ذهن خود مجسم خواهد کرد و روزی که بزرگ شود این خاطرات را ورق می زند و مرور می کند.
وقتی که می آید به کتابخانه حدودا ۱۰ عنوان کتاب به امانت می برد آنها را تا چند روز در هفته می خواند و مجددا مرور می کند و برای نویسندگان کتاب نامه می نویسد و شخصیت های داستان کتاب را نقاشی می کند.
این برنامه روزانه فاطمه است.
در این میان نقشی که خانواده فاطمه در هدایتش به این سمت و سو دارد را نمیتوان نادیده گرفت..ای کاش تمامی خانواده های کودکان سرزمین ما اینگونه از حمایت خانواده بهره مند می شدند تا بتوانند علایق و استعدادشان را بشناسند و به سمت پرورش آن رهنمون شوند.

عبدالقادر بلوچ وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *